Asiakkaat, jotka ostivat tämän tuotteen, ostivat myös
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selaa myös nämä tuoteryhmät: Ruiskaunokin siemenet, Leikkokukkien siemenet, Yksivuotisten kukkien siemenet
Hyppää pääsisältöön
Myymälämme Elimäellä on sulkenut ovensa tältä kaudelta. Verkkokauppaostosten noudot sovitusti.
Kerrannaiskukkainen, kirkkaansininen ruiskaunokki. Tiheät kukinnot tanakoilla varsilla. Hieno kasvi kesäkukkapenkkiin ja kimppuihin. Voidaan myös kuivata.
Viljely: Esikasvatus sisällä maalis-huhtikuussa. Itämisen jälkeen sijoita kylvös valoisalle, viileälle paikalle. Istutetaan ulos karaistuksen jälkeen yöpakkasten loputtua. Voidaan kylvää myös suoraan kasvupaikalle touko-kesäkuussa.
Yksivuotinen
Kylvöaika: huhtikuu-toukokuu
Itämisaika: 5-15 vrk
Kukinta-/Korjuuaika: heinäkuu-syyskuu
| Otsikko 1 | |
|---|---|
| Tieteellinen nimi | Centaurea cyanus 'Blue Boy' |
| Taimiväli | 20 cm |
| Kasvupaikka |
|
| Kukinta- tai korjuuaika |
|
| Ominaisuudet |
|
| Kylvöaika |
|
| Itämisaika | 5-15 |
| Riviväli | 30 cm |
| Kylvösyvyys | 0,5 cm |
| Varastossa | Ei |
| Tieteellinen nimi | Centaurea cyanus |
| Tieteellinen nimi | Centaurea cyanus 'Blue Boy' |
| Myyntikoko | 350 siementä/pss |
| Täysimittaisen kasvin koko | 80 cm |
| Kasvupaikka | aurinko-puolivarjo |
Kylvä huhti–toukokuussa suoraan avomaalle. Voit myös kylvää syksyllä, jolloin kukinta alkaa seuraavana kesänä aikaisemmin. Poista kuihtuneet kukat säännöllisesti, niin kukinta jatkuu pitempään.
|
|
|
|
|
|
|
|
|


Tietosuojasuostumus
Käytämme evästeitä varmistaaksemme sivuston toiminnan ja parantaaksemme käyttökokemustasi. Voit hyväksyä kaikki evästeet tai mukauttaa asetuksia tarpeidesi mukaan. Lue lisää tietosuojakäytännöstämme.










