Selaa myös nämä tuoteryhmät:
Samettikukan siemenet, Siemenet viherlannoitukseen, Yksivuotisten kukkien siemenet, Niittykukkien siemenet
Hyppää pääsisältöön
Myymälämme Elimäellä on sulkenut ovensa tältä kaudelta. Verkkokauppaostosten noudot sovitusti.
Viherlannoituskasvi, jota suositellaan maanparannukseen. Lisäksi se torjuu jopa 95 % maan haitallisista sukkulamadoista. Multaa koko kasvimassa maahan syksyllä ennen pakkasia. Kukkii runsaasti koko kesän. Yksinkertaiset, oranssit kukat.
| Otsikko 1 | |
|---|---|
| Tieteellinen nimi | TAGETES patula |
| Myyntikoko | 150 siem |
| Taimiväli | 30 cm |
| Kasvupaikka |
|
| Kukinta- tai korjuuaika |
|
| Ominaisuudet |
|
| Vuotisuus |
|
| Kylvöaika |
|
| Itämisaika | 5-15 |
| Riviväli | 50 cm |
| Kylvösyvyys | 0,5 cm |
| Varastossa | Ei |
| Tieteellinen nimi | Tagetes patula |
Saat parhaan tuloksen, kun kylvät huhti–toukokuussa suoraan avomaalle. Kylvä harvaan, niin vältyt harventamiselta. Voit myös esikasvattaa sisällä maalis–huhtikuussa ja istuttaa taimet ulos touko–kesäkuussa.


Tietosuojasuostumus
Käytämme evästeitä varmistaaksemme sivuston toiminnan ja parantaaksemme käyttökokemustasi. Voit hyväksyä kaikki evästeet tai mukauttaa asetuksia tarpeidesi mukaan. Lue lisää tietosuojakäytännöstämme.



